A DANU vezetésének közös szenvedélye az épített környezet fejlesztése, amelyben egyforma jelentősége van a különböző léptékekben gondolkodni képes tervezői szemléletnek, a széles körű, gyakorlatias műszaki és gazdasági tudásnak, és a múltban és jövőben is innovációt kereső technológiai megközelítésnek.
Az építés és az építészet a legnagyszerűbb szellemi kihívások egyike, amelyen keresztül aktívan formálhatjuk a jelen és a jövő világát, és elébe mehetünk a legfontosabb, legsürgetőbb kérdéseknek. Büszkék vagyunk arra, hogy együtt dolgozhatunk ezért.
Megrendelőinkkel és mérnök társainkkal egy csapatban tudunk igazán minőségi munkát végezni és kiemelten fontos számunkra, hogy ezen csapat erőforrásaival épp olyan fenntartható módon tervezzünk, mint földünk erőforrásaival. A DANU építészeiként abban hiszünk, hogy ilyen alapfelállásban lehet egyedi, szerethető és időtálló épületeket alkotni!
Három olyan egymást kiegészítő kategóriába soroljuk projektjeinket, melyek kreativitásunkat a fenntarthatóság és értékállóság felé vezetik: a “RE-USE”, “FOR-FOREVER” és “QUICK-WIN” építészeti koncepciók, melyeket közös tapasztalataink, és eddigi tervezési munkánk alapján fogalmaztunk meg.
Minden beruházás a terület és az épület alapos megismerésével indul, amelynek első lépése minden esetben a felmérés. A valóság digitális mása azonban nem csak a tervezési feladatok megalapozottságát biztosítja, de képes a folyamat menedzsment és üzemeltetés részére is kész megoldásokat kínálni.
Felkészült szakemberekből álló csapatunk egyszerre foglalkozik a fizikai környezet pontos felmérésével és a jelenleg alkalmazható legkorszerűbb technológiák fejlesztésével. Folyamatosan nyitunk a felmérési technológiákban rejlő új felhasználási lehetőségek felé, úgy mint az építéskövetés, műemlék- és értékvédelem, film és egyéb kreatív iparágak kiszolgálása. Specialitásunk a hatalmas épületállományok hatékony feldolgozása.
Az urbanisztikában ér össze az emberi, környezeti és technológiai világ, emiatt számos szakterület tudására van szükség minden feladatban. Hiszünk abban, hogy a várostervezés a jövő egyik legfontosabb kutatási területe, és közös érdekünk, hogy fenntartható, egészséges és sikeres települések rendszere épüljön a következő generációk számára.
A DANU Urbanista divíziója ezért is multidiszciplináris csapat. Elemzéssel, tanácsadással és tervezéssel foglalkozunk beruházások, közterek, településrészek, települések és térségek léptékében. Kiterjedt tapasztalatunk van barnamezős rehabilitációs projektek, kulturális intézményi fejlesztések, okos város megoldások, városi közterek valamint regionális léptékű stratégiák tervezésében és megvalósításában.
A BIM az építőipar digitalizációjának kulcsa. Az építményinformációs menedzsment segítségével a beruházás idő- és költségtudatosabb, az együttműködés átláthatóbb, az információ integrált, és a megvalósítás folyamata tervezhetőbb. A BIM és proptech eszközeinek alkalmazása nem egy lehetőség, hanem a korszerű és felelős beruházás nélkülözhetetlen sajátja.
A lehető legjobb épületet szeretnénk létrehozni a majdani használók számára. A kiváló eredmény eléréséhez megfelelő eszközök is kellenek, hogy a projekt kiszámítható és tervezhető legyen, minden résztvevő a megrendelő, a tervezők, a kivitelező, sőt akár az üzemeltető a megfelelő döntéseket tudja meghozni, és a létrejövő épület valóban az elképzelt célt szolgálja.
A MÁV-Start Zrt. új műszaki előkészítő és karbantartó bázist tervez építeni Budapesten, ehhez az építészeti vázlattervet, illetve az urbanisztiikai munkarészt készítette el a DANU csapata. A kiemelkedően komplex tervezési és vizsgálati folyamatot az Ex Ante Kft. koordinálta, 16 szakterület együttműködésével készült el a megvalósíthatósági tanulmány. Mi az urbanisztikai és településrendezési, illetve a funkcionális és építészeti feladatokért feleltünk, aminek része volt a különböző szakági szempontok és információk integrálása is.
A projekt két fő szakaszból állt: az előkészítő szakasz során lehetséges helyszíneket vizsgáltunk építészeti, technológiai és urbanisztikai szempontrendszer alapján. A helyszín kiválasztása utáni főszakaszban pedig a választott területen kezdődött el a bázis funkcionális tervezése. A tanulmány részeként elkészült vázlattervben vizsgáltuk a helyszíni adottságokat, valamint a területhez kapcsolódó rövid és hosszú távú fejlesztési célokat és szabályozási környezetet.
A telepítés tervezésénél a telephely ideális működéséből adódó technológiai sorrend volt meghatározó, de ugyanilyen fontos volt a környező vasútüzemi területek működésének biztosítása is. A projekt egyik érdekessége is ebből adódik: a telephely elrendezése a környező vasúti pályához igazodik, ami egy rendkívül elnyújtott, 1 km hosszú komplexumot eredményezett.
A karbantartó létesítmények méretükből adódóan meghatározó elemei a tömegformálásnak. A főépület csarnoka önmagában 280 méter hosszú, amit a Keresztúri út mentén felfűzött további épületrészek tovább nyújtanak. Ebből adódik a projekt másik érdekessége: az épület homlokzata összesen 500 méter hosszú. A tömeg funkcionális egységenkénti tagolásával és a vasútra utaló egyedi formálással egy jövőbe mutató korszerű technológiai bázis terveit adhattuk át a MÁV-nak.
A Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ a magyar építészet egészének reprezentációját ellátó intézmény és a Kárpát-medence legjelentősebb építészeti közgyűjteménye.
A mi feladatunk a felújítás és bővítés tervezése során a résztvevők közötti modell és információcsere támogatása, koordináció elősegítése és a modellek minőségének ellenőrzése a BIM módszertan segítségével.
A SportOdüsszeia interaktív olimpiai kiállítás a 2024-es párizsi olimpia alkalmából valósult meg, a Nemzeti Sportügynökség megrendelésére a Magyar Olimpiai és Sportmúzeummal együttműködésben. A kiállítás tervezéséért és a tartalmi fejlesztések teljes körű koordinációjáért a DANU csapata felelt.
A tárlat öt tematikus szekcióban mutatta be, hogyan formálta a sport fejlődése a mozgást, a technikai innováció szerepét, az ideális test képét, az idő kezelésének jelentőségét, valamint a sport és a közösségi, nemzeti identitás kapcsolatát. Ehhez izgalmas eszköztárat használtunk: archív felvételekkel, műtárgyakkal, interaktív játékokkal és sporteszközökkel teremtettünk átfogó élményt a látogatók számára.
A projekt különlegességét több interaktív eszköz mögötti innovatív technológiai fejlesztés adta, tovább fokozva a látogatói élményt.
A Český Brod főterének megújítására készült tervünk egy cseh tervpályázat részeként született, célja a város történelmi központjának újjáélesztése. Koncepciónkkal olyan köztér hálózatot kívántunk létrehozni, amely csökkenti az autós forgalmat, és helyet biztosít a városlakók mindennapi tevékenységeihez, valamint ünnepi eseményeihez. A terv az élhetőbb városi életet, a zöldfelületek növelését és a közösségi funkciók erősítését helyezi előtérbe, tiszteletben tartva a történelmi örökséget.
A tervpályázat feladata a szicíliai Mazzarino barokk városközpontjának, főutcájának és az ehhez kapcsolódó tereinek megerősítése és újra-komponálása volt.
A program a főutca elegáns térhálózatát gyalogosbarát kialakítással, a gépjármű-közlekedés szabályozásával, a zöldfelületek és a közterületek innovatív megoldásaival újítja meg.
Az építészet és közlekedésfejlesztés mellett gazdasági és társadalmi fenntarthatósági javaslatokat is tettünk az üres ingatlanok hasznosítására, a helyi fiatalok megtartására, a turizmus fejlesztésére és egy mezőgazdasági fejlesztő és képzőközpontra.
Enying városának komplex városfejlesztési és rehabilitációs programot készítettünk, ami a stratégiaalkotástól az összes terv elkészítésén keresztül magába foglalta a finanszírozó pályázat és a kivitelezési folyamatok támogatását.
A városközpont és környéke zöld infrastruktúra hálózatával a történeti városszerkezet helyreállítását céloztuk meg. A kiegészítő elemekkel együtt ez a helyi identitás, gazdaság és idegenforgalom fejlesztéséhez is hozzájárult. A megvalósítás során a teljes városközpont megújult: a zöld-kék infrastruktúra visszaállításán túl a városközpontban új, fenntartható kortárs közterek jöttek létre.
© 2023 DANU
© 2023 DANU