A DANU által készített stratégia alapján születhet újjá a Diósgyőri Acélművek.
Az Ex Ante és az Ex-Act Project tanácsadó irodákkal konzorciumban nyerte el a lehetőséget a DANU, hogy kidolgozza a Diósgyőri Acélművek (DAM) barnamezős revitalizációját és ipari hasznosításának fejlesztési stratégiáját.
A Diósgyőri Acélművek egykor az ország egyik legnagyobb kohászati komplexuma volt, amely több mint két évszázados működés után 2009-ben szűnt meg. A Miskolci Egyetemet fenntartó Universitas Miskolcinensis Alapítvány egy olyan tanulmány és mesterterv kidolgozását várja, amely lehetővé teszi, hogy a területen a jövőben a korszerű ipari hasznosítás mellett egyéb funkciók is helyet kapjanak.
A DANU és konzorciumi partnerei a megbízással egyedülállóan izgalmas szakmai feladatot kaptak, amelynek keretében a 130 hektáros ipari terület komplex fejlesztésére kell javaslatot tenniük, kiemelt fókusszal a gazdaságfejlesztésre, az ipari örökség kezelésére és a terület urbanisztikai és építészeti megújítására. A terület átalakítása komoly kihívás, amely magában foglalja az épített és természeti környezet alapos felmérését és fejlesztési terveit, a jogi helyzet rendezését, valamint egy 21. századi ipari és technológiai komplexum és a környező városrészekhez is kapcsolódó szolgáltatások kialakítását. Az ipari hasznosítás esetében figyelembe kell venni a területen jelenleg is működő vállalatok és gyártás mellett a Miskolci Egyetem nanotechnológiai és kritikus nyersanyagkutatási hátteréhez kapcsolódó iparágak gyártási, feldolgozási szektorait is.
A projekt különlegessége, hogy a jelenleg több száz tulajdonos által birtokolt, osztatlan közös tulajdonú területet egységes, ipari hasznosításra alkalmas állapotba kell hozni. A feladat nem csupán technikai és jogi kihívásokkal jár, hanem a város, illetve a helyi vállalkozások és közösségek érdekeinek összehangolásával is.