Nagykovácsi első iskolaépületét alakítottuk át könyvtárrá és közösségi házzá. Az eredeti szerkezeteket megtartva több szintes könyvtári teret és nagyelőadót hoztunk létre, és új színes doboz-kijáratokkal kortárs arcot és jobb megnyitást adtunk az épületnek.
A két utca között átjárást biztosító hosszú telek másik végébe új inkubátor irodaházat terveztünk racionális, időtálló szerkezetekkel.
A tervpályázat feladata a szicíliai Mazzarino barokk városközpontjának, főutcájának és az ehhez kapcsolódó tereinek megerősítése és újra-komponálása volt.
A program a főutca elegáns térhálózatát gyalogosbarát kialakítással, a gépjármű-közlekedés szabályozásával, a zöldfelületek és a közterületek innovatív megoldásaival újítja meg.
Az építészet és közlekedésfejlesztés mellett gazdasági és társadalmi fenntarthatósági javaslatokat is tettünk az üres ingatlanok hasznosítására, a helyi fiatalok megtartására, a turizmus fejlesztésére és egy mezőgazdasági fejlesztő és képzőközpontra.
Enying városának komplex városfejlesztési és rehabilitációs programot készítettünk, ami a stratégiaalkotástól az összes terv elkészítésén keresztül magába foglalta a finanszírozó pályázat és a kivitelezési folyamatok támogatását.
A városközpont és környéke zöld infrastruktúra hálózatával a történeti városszerkezet helyreállítását céloztuk meg. A kiegészítő elemekkel együtt ez a helyi identitás, gazdaság és idegenforgalom fejlesztéséhez is hozzájárult. A megvalósítás során a teljes városközpont megújult: a zöld-kék infrastruktúra visszaállításán túl a városközpontban új, fenntartható kortárs közterek jöttek létre.
Az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézet számára tervezett székház irodánk egyik legnagyobb volumenű saját tervezésű, megvalósult projektje. A teljes tervezési folyamat mellett a szakági koordinációt és a tervezői művezetést is elláttuk.
A projekt során a megrendelői igényeket vetettük össze egy meglévő épület kötöttségeivel. A tervezett új irodák és laborok egy korábbi kórházépület falai között kaptak helyet, amelyet az igényekhez igazodva terveztünk át és bővítettünk kortárs elemekkel.
A tervezéshez szükséges felméréseket pontfelhős technológiával végeztük, amely alapján pontos, valósághű modell készült a meglévő épületről. A megvalósulási tervek készítésekor új pontfelhőt készítettünk az elkészült épület bővítésről, ami a kiviteli tervek aktualizálását támogatta.
A Dél-budai Centrumkórház projekt célja Magyarország legmodernebb kórházának megvalósítása, amely valamennyi ellátási forma nyújtására alkalmas. Az épület tervezésének BIM alapú támogatására kért fel minket a generáltervező, mivel felismerte, hogy a megrendelői BIM elvárások mellett egy ekkora léptékű épület tervezése további szoftveres kihívásokkal is jár. Először az ArchiCAD és csapatmunka rendszert kellett kialakítanunk és üzemeltetnünk, később pedig a tervezés előrehaladtával a szakági BIM modelleket egyesítettük és ellenőriztük, minőségbiztosítás és ütközésvizsgálat futtatásával kiszűrve a hibákat és segítve a koordinációt.
A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Főváros program keretében a Balaton-felvidék kultúrtáj tájhasználati hagyományairól, átalakulási folyamatairól és fejlesztési lehetőségeiről végeztünk kiterjedt kutatást. A több tucat településre kiterjedő program a helyi jelenségektől a regionális léptékig fogalmazott meg következtetéseket és javaslatokat az intelligens tájhasználattal és településfejlődéssel kapcsolatban.
Ennek eredménye egy, a régió működését, jövőképét, az itt lehetséges életformákat és jelenkori folyamatokból kifejlődő jövőváltozatokat bemutató könyvsorozat, valamint egy teljes éves rendezvénysorozat, ami a témát a helyszínen, a gyakorlatban tette kézzelfoghatóvá.
A projekt a KÉK - Kortárs Építészeti Központtal együttműködésben valósult meg.
A tulajdonos ingatlanfejlesztő csoport megbízásából építész csapatunk tervezte az egykori parádsasvári üveggyár funkcióváltását, bővítését és a gyárudvar revitalizációját.
A késztermék raktárban 57 stúdió lakás és apartman kerül kialakításra, a huta csarnok a lakófunkciót kiszolgáló fedett parkolóként funkcionál. A lakások kialakítása során elsődleges szempont volt a meglévő épületszerkezetek megtartása és a különböző építési korok építészeti eszközökkel történő elkülönítése. A felújítás az egykori kazánház, késztermék raktár és az újonnan épített épület tömegeket építészeti eszközökkel különböztetjük meg.
Az ipari használat során a Parádi-Tarna patak fedett csatornában folyt át a telken, ezt a revitalizáció során visszaállítjuk. Ezzel a patak utolsó parádsasvári szakasza is csatlakozhat a településen belüli sétaútvonalba.
© 2023 DANU
© 2023 DANU