A Puskás Aréna Budapest ikonikus épülete, a korábbi Népstadion helyén újjáépített, Közép-Európa egyik legnagyobb befogadóképességű multifunkciós arénája, melybe a generáltervező Közti sikeresen örökítette át az eredeti épület stílusjegyeit.
Ez volt az első állami projekt Magyarországon, ahol a tervezési kiírás része volt a BIM. Irodánk munkatársai több oldalról támogatták a projekt BIM alapú megvalósítását: BIM Végrehajtási Terv összeállítása, ütközésvizsgálatok, mennyiségek kinyerése és ellenőrzése modell alapon, adatok összegyűjtése a modellből és a tervekből a digitális épületüzemeltetési rendszer felállításához.
A belvárosi foghíjtelekre tervezett 250 szobás hotelnek magas elvárásoknak kellett megfelelnie: az ingatlanfejlesztő ezzel a projekttel tervezte indítani új üzletágát, így mindennek rendben kellett mennie. A kihívásra a tervezők BIM módszertan alkalmazásával válaszoltak, amihez kapcsolódóan BIM Végrehajtási Terv összeállításával, Archicad tanácsadással, modell auditálással és ütközésvizsgálattal segítettük őket.
A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Főváros program keretében a Balaton-felvidék kultúrtáj tájhasználati hagyományairól, átalakulási folyamatairól és fejlesztési lehetőségeiről végeztünk kiterjedt kutatást. A több tucat településre kiterjedő program a helyi jelenségektől a regionális léptékig fogalmazott meg következtetéseket és javaslatokat az intelligens tájhasználattal és településfejlődéssel kapcsolatban.
Ennek eredménye egy, a régió működését, jövőképét, az itt lehetséges életformákat és jelenkori folyamatokból kifejlődő jövőváltozatokat bemutató könyvsorozat, valamint egy teljes éves rendezvénysorozat, ami a témát a helyszínen, a gyakorlatban tette kézzelfoghatóvá.
A projekt a KÉK - Kortárs Építészeti Központtal együttműködésben valósult meg.
Szigetszentmiklós Önkormányzata településtervezési és építészeti ötletpályázatot írt ki a város új központjának kialakítására, ahol az értékelés szerint a legkomplexebb és leginkább megvalósítható megoldási javaslatoknak köszönhetően első díjban részesültünk.
A település új városközpontját a meglévő terek újrapozícionálásával és egy új, differenciált köztérrendszer létrehozásával képzeltük el. A koncepció fontos eleme a közlekedés újraszervezése, a főút nyomvonalának módosítása, a városközponti terület forgalomcsillapítása és forgalmi korlátozása, valamint a parkolás újraszervezése. A "hiány épületek" rendezésén túl kiemelt figyelmet kap a Duna menti tanösvénnyel való kerékpáros és gyalogos kapcsolat. Ez nem csak a helyiek, de az ide látogatók kedvelt rekreációs tere is.
A városközpont kijelölésével és a települési kapcsolatok kiépítésével meghatároztuk a városrész fejlesztési irányát, új, potenciálisan fejlődő területeit, amivel megfelelő léptéket és funkciókat biztosíthatunk a város hosszú távú terveihez.
A patinás múltú épületet 1911-1912-ben a Magyar Agrár- és Járadékbank építtette Kiss Géza és Kőrössy Albert tervei alapján, eklektikus stílusban.
2019-ben készítettük el a székház digitális másolatát, ami magába foglalta az építészeti és a szakági felmérések adatait is. A projekt során a homlokzati díszektől kezdve a belső architektúrán át a komplett gépészet aktuális állapotát rögzítettük. A folyamat végeredményeként egy komplex háromdimenziós modell készült el.
Az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézet számára tervezett székház irodánk egyik legnagyobb volumenű saját tervezésű, megvalósult projektje. A teljes tervezési folyamat mellett a szakági koordinációt és a tervezői művezetést is elláttuk.
A projekt során a megrendelői igényeket vetettük össze egy meglévő épület kötöttségeivel. A tervezett új irodák és laborok egy korábbi kórházépület falai között kaptak helyet, amelyet az igényekhez igazodva terveztünk át és bővítettünk kortárs elemekkel.
A tervezéshez szükséges felméréseket pontfelhős technológiával végeztük, amely alapján pontos, valósághű modell készült a meglévő épületről. A megvalósulási tervek készítésekor új pontfelhőt készítettünk az elkészült épület bővítésről, ami a kiviteli tervek aktualizálását támogatta.
Nagykovácsi első iskolaépületét alakítottuk át könyvtárrá és közösségi házzá. Az eredeti szerkezeteket megtartva több szintes könyvtári teret és nagyelőadót hoztunk létre, és új színes doboz-kijáratokkal kortárs arcot és jobb megnyitást adtunk az épületnek.
A két utca között átjárást biztosító hosszú telek másik végébe új inkubátor irodaházat terveztünk racionális, időtálló szerkezetekkel.
© 2023 DANU
© 2023 DANU